або ми змінимо наш спосіб життя, або наша планета зміниться в нас на очах


і часу в нас майже не залишилось

Зміна клімату може призвести до наслідків, які не насняться в самому моторошному сні. Якщо людство не вживе рішучих заходів в найближчі 10 років, майбутнє стане непередбачуваним. Вчені б’ють тривогу, проте ми, на жаль, все ще недостатньо усвідомлюємо масштаб трагедії, що стрімко наближається. Аби зрозуміти, куди ми несемось зі швидкістю світла, краще побачити, ніж 100 разів почути. Цифри, факти, висновки вчених та екологів – все це переконливо зображено в документальних стрічках і це має знати кожен. Щоб ефективно боротись з проблемою, треба для початку розуміти її природу і суть. Після перегляду кінострічок вести здорове і екологічно свідоме життя стане набагато простіше).

“До потопу” / “Before the Flood” (2016) 

Цей чудово поставлений документальний фільм виробництва “National Geographic” відкриває очі на безліч проблем, які більшість з нас досі не усвідомлює. Відомий актор та володар премії “Оскар” Леонардо ді Капріо, якого було обрано послом миру ООН, дізнається про тривожну екологічну ситуацію на планеті. У фільмі беруть участь екс-президент Сполучених Штатів Барак Обама, засновник SolarCity Ілон Маск та ряд інших відомих осіб і науковців.


“Земля 2100” / “Earth 2100” (2009)

Щоб змінити майбутнє, спершу потрібно уявити його. В цій документальній стрічці показано сценарій подій, який цілком ймовірно може справдитись.

В найближчі десятиліття в багатьох регіонах землі буде нестача води і їжі. Людство буде мігрувати в пошуках кращого життя. Національна безпека багатьох країн буде під загрозою. Але є вихід – стати екологічно свідомими людьми.


“Незручна правда” / “An Inconvenient Truth” (2006)

Екс-віце-президент США Альберт Гор веде масштабну кампанію по боротьбі з глобальним потеплінням.  Фільм отримав 2 “Оскари”, а Альберт Гор – Нобелівську премію миру.


“Правда про море” / “Sea the Truth” (2010)

В 2048-му океани будуть порожні – головна ідея фільму. Промисловий вилов риби перейшов всі розумні межі. Вилов риби сьогодні завдає непоправної шкоди дну океану і риба надзвичайно швидко зникає…

З фільму також можна дізнатись про те, що морепродукти, які ми споживаємо, далеко не завжди є корисними для здоров’я і навіть можуть дуже зашкодити. Те, що ми купуємо для споживання, дуже нагадує російську рулетку. Без аналізу на токсини неможливо знати, чого в морепродуктах є більше: ртуті і свинцю чи корисних речовин. Адже вода, в якій плаває тунець, тріска чи креветки переповнена токсичними відходами нашої славної цивілізації …


“Корпорація ЇЖА” / “Food, Inc.” (2008)

Фільм про те, як індустрія їжі робить нас слабшими, товстішими і біднішими. Спочатку нас годують, а потім нас лікують. А ми платимо…


“Усвідомлюючи зв’язок” / “Making the Connection” (2010)

Як можна поєднати смачну і корисну їжу, турботу про здоров’я, фітнес і бережливе ставлення до планети? На це питання мають відповідь кухарі популярного європейського ресторану, призерка численних спортивних марафонів та інші учасники стрічки.


“Худобозмова” / “Cowspiracy: The Sustainability Secret” (2014)

Проблема, що піднімається у фільмі, настільки “засекречена”, що про неї не наважуються говорити навіть передові організації з охорони довкілля… Виявляється, існує досить ефективний і недорогий спосіб боротьби з глобальним потеплінням, якому уділяється так мало уваги. Що це за спосіб, який здатний врятувати планету від вимирання і хто зацікавлений, щоб про нього мовчали? Про це можна дізнатись з уст відважних героїв цього фільму, які не побоялись відкрити правду.


“Реальна ціна моди” / “The True Cost” (2015)

В цьому шокуючому фільмі протиставлено світ модних речей і світ, в якому вони створюються.

Що стоїть за одягом, який ми щодня купуємо? Яка доля людей, котрі шиють наші сукні і сумочки? Після перегляду цього фільму навряд чи буде бажання безглуздо витрачати гроші на непотрібні речі і шопінг буде більш усвідомленим.


Далі буде...


#ecology #nature #ClimateCrisis