Хто йде, той дійде!


Але “Якщо драбину приставлено до неправильної стіни, то кожен крок, який ми робимо, наближає нас не туди, куди треба.”

Стівен Кові, автор легендарного бестселера “7 звичок високоефективних людей”

Перш, ніж щось робити, про щось мріяти і кудись йти, давайте дослухаємось до мудрих слів Стівена Кові і подбаємо, щоб нашу драбину було приставлено до правильної стіни. Бо навіщо ж витрачати зусилля тільки на те, щоб в результаті прийти зовсім не куди, куди треба: до стресів, депресій, пошматаної гармонії і розчарування в усіх і всьому? Тож для надійності направмо свою драбину … просто до зірок! І ось чому.

Якби не світло зірок, наші ночі були б вкрай моторошними, а темрява – кромішною і зловіщою. І якщо ми серйозно мріємо про щастя і вихід з “темної смуги життя”, світло – це саме те, що нам найбільш потрібне.

Світло дає тепло, розганяє морок і без нього неможливо уявити життя. Ми любимо сонячне літо і сонячні пляжі. Взимку нам подобаються сонячні морозні дні, а не похмурі. Осінь така романтична саме завдяки бабиному літу, а весна – завдячуючи першим променям сонця і першим квітам, які вистромлюються з-під снігу назустріч сонцю.

Поняття “просвітлення” і “ясність” теж прямо і безпосередньо пов’язані зі світлом. Тож якщо нам потрібна життєва енергія, ясність в думках і лад в справах, маємо стати “збирачами світла” і навчитись триматись подалі від мороку. Все решта – справа техніки :).


Інструкція для успішного сходження

1. Якомога частіше запитуймо себе: “що мене по-справжньому надихає?”. Пам’ятаймо: енергія і сили надходять від джерел натхнення, а не від речей, які просто модні чи популярні.

2. Ставмо перед собою надихаючі цілі. Не витрачаймо сил на речі, які мало надихають або не надихають взагалі.

3. Щодня робімо кілька кроків для реалізації своїх цілей. Пам’ятаймо: перший крок – майже половина справи. Тож робімо цей перший крок, а далі все піде майже як по маслу :). Хто йде, той дійде!

4. Щовечора фіксуймо, що вдалось зробити, чого вдалось досягти. Без цього пункту легко недооцінити свої зусилля й досягнення і опустити руки.

5. Якщо відчувається втома (фізична або моральна) – треба відпочити і черпнути живої енергії з джерел натхнення. Втомлена людина – малоефективна, знервована і тільки може все зіпсувати :(.

6. Завжди будьмо “на зв’язку” зі світлими умами. Черпаймо просвітлення в хорошій літературі, кіно, живописі та інших мистецтвах. Що більше мудрості ми “споживаємо”, тим ясніше ми мислимо. Вміймо відрізняти речі, які просвічують, від речей, які задурманюють.

7. Уникаймо всього, що нас спустошує і що є для нас нецікавим / малоцікавим. Не дозволяймо вогню в душі гаснути! Йдімо за світлом зірок, які сяють для нас найсильніше і які пробуджують в нас життя.

Нехай щастить!

P.S. На додачу – кілька напутніх слів від світлих умів

Бери вершину - і матимеш середину.


Григорій Сковорода

Люди часто недооцінюють те, що вони роблять. Кажуть, що це дещиця. Але велике і складається з малого.


Марія Тереза

Успіх — це здатність крокувати від однієї невдачі до іншої, не втрачаючи ентузіазму.


Вінстон Черчилль

Portfolio of paintings


have a look!